Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.03.29. 07:38



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
 gyerek hulese - mehszajseb 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2009.08.28. 13:32
Hozzászólások: 7
Hozzászólás gyerek hulese - mehszajseb
Kedves Maria!

Lenne ket rovid kerdesem, ami mar nagyon reg foglalkoztat engem.
Az egyik kisfiam hulesevel kapcsolatos. Annak ellenere, hogy problemasan szuletett (meconiumot nyelt) jol van, most masfel eves, voltunk meghulve eddig kb 5-6szor, de ebbol egy volt osszel durvabb (antibiotikumot kapott) illetve most, mandulapirossag (szinten antibiotikum). A huleseivel kapcsolatban megfigyeltem hogy nagyon szoros osszefuggest mutatnak egy dologgal. Amikor a ferjem csaladjahoz kell mennunk a gyerek megbetekszik, meghul. (Nyilt konfliktusom ott nincs, de nem kedvelem tulsagosan a szuleit, idegesitenek tobb szempontbol. ) Igy tortent az osszel is es most tavasszal is. Nem tudom mit csinaljak, probalom elfogadni az o szuleit, probalom megbocsatani amit a parommal tettek (erzelmi kihasznalas) illetve a nagyon negativista beallitodottsagukat is probalom nem felvenni, de ugy latszik nem megy..En gondoltam arra is, hogy pl. a gyerek erzekeny a negativ dolgokra es igy vedekezik, hogy ezek ne erjek? Vagy az en agyam betegiti meg ot?

A masik az egy szemelyes betegseg, 4 honapos terhes voltam amikor felfedeztek, hogy mehszajsebem van. Szules utan rosszabodott kicsit a helyzet (P3ill. P2 lett), most citot kell csinalni felevenkent. Nem ertem hogy ez honnan johetett, parommal 8 eve vagyunk egyutt, jo kapcsolatban. Mivel lehet ez kapcsolatban? Hogyan tehetnek a jobbulasomert?

Koszonettel,
Kitty


2010.03.03. 15:02
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.15. 21:57
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Csikszereda
Hozzászólás Re: gyerek hulese - mehszajseb
Kedves Kitty (vagy Kata), nem tudom miként szólítsalak.

Kézenfekvő megoldás, hogy amennyiben helyes a megfigyelésed, akkor vagy ne menjetek a férjed szüleihez. Legalább ameddig kicsik a gyerekek, addig szűkítsétek a lehető legrövidebbre a látogatásokat, ha ezt nem lehet kivitelezni, akkor vállald fel a nézeteltéréseket, a konfliktusokat, a harcot, a nyíltságot s mond meg a férjednek is, hogy csak úgy vagy hajlandó látogatóba menni, ha a pártodat fogja minden körülmény között. A hülés az elfolytott, idő előtt elsimított konfliktusokkal mindenképpen kapcsolatban áll. A konfliktusok ugyanis a helyzettisztázásért vannak, tehát a megismerésért, nem öncélúan. Nélkülük nincs sem belső, sem külső megtisztulás, metafizikai szemszögből, nem az egyéni győzelemre, hanem a szellem tisztításra megy ki a harc, vagy játék, ki, hogy veszi. Ennek elmaradása betegséget eredményez. A konfliktuson keresztűl te mindenképpen tanulsz, s talán ők is tanulnak belőle valamit. Nem adtad meg a születési adataidat, de ha Oroszlán, vagy valamilyen Tűz karmád van, akkor ez a lecke amúgy is elkerülhetetlen.
Mond meg nekik, hogy betegségeiket a negatív, élet és valóság elutasító beállítódásuk okozza, s a ti családotokat is megakarják fertőzni a sok panaszkodással, s azért bünteti az Isten őket, mert gonoszak (főképp anyósod), mondj meg mindent, ami ide tartozik. Azért fogalmaztam ilyen vallásosan, mert a öregebb generáció erre fogékonyabb, de másként is ki lehet nyilatkoztatni. Ebből aztán ne engedj se náluk, se a párodnál.
A neheztelésnél meg rosszabb nincsen, erről gyorsan szoktasd le magad, inkább veszekedj nagyot, állj a sarkadra s utána békülj, de ne neheztelj, ha nem akarod a gyermekeidet és magadat lebetegíteni, s betegen tartani. Gondolj a mekoniumra, mekkora veszélyt hoztál a magad és a babád életére a kakanyeléseddel. Ugyanis ezt a hamis, a rossz állapotoknak a megtisztítatlan lenyelésének a következménye okozta, ennek a tükre a magzatod életveszélyes mekonikum nyelése. Halványan emlékszem, mintha írtál egy privát levelet nekem, bár nem tudom te voltál-e s még azt sem tudom volt-e időm válaszolni rá, csak magára a helyzetre emlékszem. Ha nem válaszoltam, akkor megértésedet kérem, vedd ezt a rövid fejtegetésem most annak. Nem, vagy csak nagyon ritkán szoktam válaszolni ilyen levelekre.
Különben a rejtett neheztelés, ami nem más mint elfojtott agresszivitás a férjedre s a családi viszonyaidra, okozza a méhnyak problémáidat. Ahogy elégedettebb leszel a férjeddel szemben legalább, úgy múlik el a betegséged is. Ennek viszont elég kevés az esélye, ha közben látod, hogy az érzelmi zsarolásoknak folyton bedől. Itt valamit tényleg nem ártana tenni, illetve hát jobban, metafizikusabb szemmel elgondolkozni a családi viszonyokon. Valószínű ő sem lát tisztán ezekben.


Ezen kívül valamilyen kemény élet elégedetlenség, sors ellenesség benned is ott kell legyen örökölten a mélytudattalan szintjén, a Lilith, esetleg a Sárkányfarok állásánál, különben nem hült volna meg a babád olyan durván, hogy antibiotikumot kelljen felírjanak neki. Másrészt, nem kerültél volna te sem egy ilyen negatív család vonzáskörébe. Mindenképpen tisztázni felderíteni, ajánlott, máskülönben nemhogy egyre komolyabb betegségekkel kell szembenézz, illetve állandóan s durván meghülnek a gyerekeid, hanem még az anyagiakkal is problémáitok támadnak, támadhatnak, az életveszélyről nem is beszélve. Ezt saját tapasztalatból tudom. Ilyen körülmények között sokszor majdhogynem hiába harcol az ember a valóság tükörtartókkal, mert a megoldás máshol van, mint ahogy az első látásra látszik, de azért azt sem szabad elhanyagolni. :)

_________________
Maresz

A lét megismerése a bátorságon és személyes áldozaton keresztül vezet, s ki kell lépnünk a megszokott komfortzónánkból, elõítéleteinkbõl, ennek érdekében.


2010.03.08. 20:30
Profil Honlap

Csatlakozott: 2009.08.28. 13:32
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: gyerek hulese - mehszajseb
Kedves Marika,

Nekem mindig az egyetlen gondom, hogy habar konkretan nem mondtam soha,hogy nem szeretem naluk, nem szeretem a szuleit, de mivel lelkileg nagyon egymasra vagyunk hangolodva erzi, erezte mindig, hogy nem szivesen megyek es hogy nem szeretem oket. Es ez mindig nagyon bantotta, igy azt tartottam, hogy Erte megteszem. Nem mindig rossz, de nem egy pozitiv elmeny. Szerinted ezt hogy lehet ``tálalni`` a parom fele? O nagyon vak ilyen szempontbol, nagyon tart a csaladjahoz, testverehez, szuleihez, nagymamajahoz. Ugy erzem ha ezt nyiltan megmondom, valami megszakad benne. Az edesanyja eltavozott egy eve, igy nincs panaszkodas, de a legkor nem valt pozitivva, ugy erzem hianyzik az is, hogy en elfogadjam oket olyanoknak amilyen emberek, eldobjam a megfelelesi vagyaimat felejuk es vallaljam a velemenyemet, azt hogy en ilyan ember vagyok es kesz, ha tetszik ha nem. Nem tudom jol latom-e? Ez lenne a jo ut fele vezeto osveny?
KOszonettel,
Kitty


2010.03.09. 16:27
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség